Požarevac dobio još jedan uređen prostor za decu i odrasle

Nekada neuređen prostor između Dunavske i Ulice Bojane Prvulović danas je novi kutak za igru, rekreaciju i odmor

Požarevac
Požarevac dobio još jedan uređen prostor za decu i odrasle
Foto: Hit radio/M.Đ.

Požarevac je dobio još jedan uređen prostor za igru, rekreaciju i odmor. Između Dunavske i Ulice Bojane Prvulović završen je novi park sa igralištem i sadržajima namenjenim deci i odraslima.

Foto: Hit radio/M.Đ.

Na površini većoj od 2.400 kvadratnih metara uređene su zelene površine i postavljene savremene sprave za igru, dok su za ljubitelje sporta izgrađeni košarkaški teren i trim staza. Park je opremljen i klupama za odmor, kao i savremenom rasvetom.

Ovaj deo užeg gradskog jezgra ranije nije bio reprezentativan, pa su građani nerado prolazili tim prostorom. Nakon uređenja, dobio je potpuno drugačiji izgled i namenu i postao mesto okupljanja stanara okolnih zgrada i kuća, ali i građana iz drugih delova Požarevca.

Foto: Hit radio/M.Đ.

Kako smo ranije pisali, pre izgradnje parka urađen je još jedan važan posao – u delu Dunavske ulice izgrađena je kišna kanalizacija. Time je rešeno pitanje odvodnjavanja atmosferskih voda, koje je ranije predstavljalo veliki problem u ovom delu grada.

Foto: Hit radio/M.Đ.

Uređenjem ovog prostora Požarevac je dobio novu zelenu oazu u samom gradu, dok Grad nastavlja sa ulaganjima u infrastrukturu i stvaranje boljih uslova za svakodnevni život i zdravo odrastanje dece.

Pročitaj još:

Podeli vest:

Nema komentara

Ostavite komentar