Za deset dana otkriveno više od 41.000 saobraćajnih prekršaja u Srbiji

Najviše kazni zbog prekoračenja brzine – gotovo 2.000 vozača isključeno iz saobraćaja zbog alkohola, 87 zbog psihoaktivnih supstanci

Požarevac
Za deset dana otkriveno više od 41.000 saobraćajnih prekršaja u Srbiji
Foto: Ilustracija

Završena je prva centralna akcija pojačane kontrole saobraćaja, koja je na teritoriji Republike Srbije sprovedena u periodu od 13. do 22. februara 2026. godine. Tokom deset dana evidentirano je ukupno 41.434 saobraćajna prekršaja.

Najveći broj sankcija izrečen je zbog prekoračenja brzine – ukupno 22.493 vozača kažnjeno je zbog vožnje brže od dozvoljene, što pokazuje da je svaki četvrti kontrolisani vozač prekršio propise u ovoj oblasti.

Zbog nekorišćenja sigurnosnog pojasa sankcionisano je 4.360 vozača i putnika.

Iz saobraćaja je zbog vožnje pod dejstvom alkohola isključeno 1.907 vozača, od kojih je 300 zadržano u službenim prostorijama jer su upravljali vozilom sa više od 1,20 promila alkohola u organizmu. Takođe, zadržano je i 87 vozača koji su vozili pod dejstvom psihoaktivnih supstanci.

Nadležni apeluju na građane da budu odgovorni i da poštovanjem saobraćajnih propisa daju direktan doprinos unapređenju bezbednosti na putevima.

Izvor: MUP

Podeli vest:

Nema komentara

Ostavite komentar