Termini za upis i testiranje dostupni od aprila putem Portala eUprava
Elektronsko zakazivanje upisa prvaka od 23. marta
Roditelji budućih prvaka i ove godine mogu elektronski da zakažu termin za testiranje i upis deteta u prvi razred putem usluge eZakazivanje na Portalu eUprava, koja će biti dostupna od 23. marta 2026. godine.
Upis dece u osnovne škole obavljaće se od 1. aprila do 31. maja, a škole će u tom periodu na Portalu eUprava objavljivati slobodne termine za testiranje.
Prilikom dolaska u školu roditelji neće morati da donose većinu dokumentacije, jer će obrazovne ustanove potrebne podatke pribavljati elektronski, po službenoj dužnosti. Reč je o izvodu iz matične knjige rođenih, potvrdi o prebivalištu, uverenju o završenom predškolskom programu, kao i potvrdi o obavljenom lekarskom pregledu.
Izuzetak su slučajevi kada je lekarski pregled obavljen kod privatnog lekara ili u vojnoj zdravstvenoj ustanovi, kao i kada je dete pohađalo privatni vrtić – tada je potrebno dostaviti odgovarajuću dokumentaciju.
Za korišćenje usluge neophodno je da roditelj ima nalog na Portalu eUprava, odnosno da je registrovan putem sistema elektronske identifikacije. Nakon prijave, potrebno je izabrati školu, odabrati ponuđeni termin i popuniti osnovne podatke.
Roditelji koji su podneli zahtev za upis deteta u školu kojoj teritorijalno ne pripada mogu zakazati termin tek nakon što škola odluči o tom zahtevu, najkasnije do 30. aprila. U zavisnosti od odluke, termin se zakazuje u odobrenoj školi ili u školi kojoj dete pripada po mestu stanovanja.
Srodne vesti
Nema komentara
Ostavite komentar
Odgovarate korisniku: