Novi uspeh za RK „Nemanjić“
Rukometni klub „Nemanjić“ ostvario je značajan uspeh, pošto će njegove mlađe selekcije nastupiti na državnom prvenstvu Lige mlađih kategorija za devojčice rođene 2013. godine i mlađe
U prvom delu sezone ekipa je igrala ligu na nivou okruga, gde je izborila plasman u Super ligu Centralne Srbije i Kosova i Metohije.
U nastavku takmičenja, kroz šest turnira Super lige i ukupno 12 odigranih kola, devojčice RK „Nemanjić“ zauzele su četvrto mesto, što im je donelo plasman na državno prvenstvo. Završni turnir biće održan krajem maja u Novom Sadu.
U Super ligi, pored ekipe iz Požarevca, nastupale su i ekipe ŽORK „Jagodina“, ŽRK „Metalac“ iz Valjeva, ŽRK „Medicinar“ iz Šapca, ŽORK „Bor“, RK „Mladi Radnik“ iz Radinca i ŽRK „Osica“ iz Osipaonice.
Do početka državnog prvenstva rukometašice „Nemanjića“ odigraće nekoliko prijateljskih utakmica, kako bi što spremnije dočekale završnicu sezone.
Pročitaj još:
Srodne vesti
Mladi Radnik beleži pobede na više frontova
Mladi radnik 1926 savladao Rudar u Kostolcu
Sportski vikend u Požarevcu
Najčitanije vesti
Nema komentara
Ostavite komentar
Odgovarate korisniku: