Mladi Radnik 1926 izborio opstanak, sada napada Srpsku ligu „Zapad“
Posle velikog preokreta u drugom delu sezone, u klubu poručuju da je naredni cilj plasman u viši rang takmičenja
Fudbalski klub „Mladi Radnik 1926“ održao je konferenciju za medije povodom završetka izuzetno turbulentne sezone u kojoj je ostvaren primarni cilj, opstanak u Zoni „Dunav“. Posle svega 10 osvojenih bodova u prvom delu prvenstva, klub je sa novim rukovodstvom i stručnim štabom u nastavku šampionata osvojio čak 32 boda i u dramatičnoj završnici obezbedio status u ligi.
Veliki preokret u drugom delu prvenstva
Trener prvog tima Vladimir Vlajović istakao je da je iza ekipe izuzetno težak period u kojem je svaka utakmica bila od presudnog značaja, ali da je ostvaren pravi sportski podvig.
Kako je rekao, po povratku u klub 18. januara zajedno sa saradnikom Vladimirom Svilenkovićem i iskusnijim igračima analizirana je situacija u kojoj se ekipa nalazila, a zaključak je bio da će najveće pojačanje biti upravo rad.
"Od mogućih 39 bodova osvojili smo 32, uz samo jedan poraz i dva remija. Sami smo izborili opstanak, iako smo do poslednjeg kola čekali rasplet u višim ligama. Ostvarili smo cilj, ali se već pripremamo za ono što nas očekuje u narednoj sezoni", rekao je Vlajović.
Kapiten Predrag Luka zahvalio je saigračima, stručnom štabu, upravi kluba, predsedniku i navijačima na podršci tokom cele sezone.
"Pre nekoliko meseci bili smo poslednji na tabeli i malo ko je verovao u nas. Ovaj uspeh izborili smo radom, odricanjem i profesionalnim odnosom prema obavezama. Funkcionisali smo kao jedna porodica i sada, posle kratkog odmora, okrećemo se novim izazovima", poručio je Luka.
Ambicije rastu – cilj je Srpska liga „Zapad“
U klubu ističu da u novu sezonu ulaze sa potpuno drugačijim ambicijama i jasnim ciljem – plasmanom u Srpsku ligu „Zapad“.
Vlajović naglašava da će okosnicu tima i dalje činiti mladi fudbaleri iz Požarevca i Braničevskog okruga.
"Želimo da pobedimo u svakoj utakmici i izborimo plasman u viši rang. Najveća pojačanja tražićemo u sopstvenim redovima i u napretku naše dece. Ove sezone veliki teret izneli su momci od 16, 17 i 18 godina i pokazali da na njih ozbiljno možemo da računamo. Naš fokus ostaje na igračima iz Braničevskog okruga", rekao je trener.
On je dodao da klub ima jasnu viziju da u narednom periodu vrati mlade fudbalere iz Požarevca koji trenutno nastupaju za druge klubove širom Srbije.
"Danas imaju odlične uslove za rad i kvalitetan trenažni proces. Naš cilj je da se mladi igrači razvijaju u svom gradu, pred svojom porodicom i prijateljima, a radićemo na tome da ih vratimo već u ovom prelaznom roku, ali i u periodu koji sledi", istakao je Vlajović.
Uspeh kadeta i pripreme za novu sezonu
Na konferenciji je istaknut uspeh i kadetske selekcije, koja je izborila plasman u Prvu kadetsku ligu Srbije. U klubu ocenjuju da će to predstavljati značajnu osnovu za dalji razvoj mladih igrača i budućnost prvog tima.
Tom prilikom upućen je i poziv talentovanim dečacima rođenim 2010. i 2012. godine da se priključe treninzima i postanu deo omladinskog pogona, sa ciljem formiranja kvalitetnih selekcija za naredni period.
Pripreme za novu sezonu počeće 13. jula, dok će igrači već od 1. jula dobiti individualne programe rada kako bi potpuno spremni dočekali početak priprema. Novo prvenstvo startuje 22. avgusta.
Iz FK „Mladi Radnik 1926“ zahvalili su Sportskom centru Požarevac i Gradu Požarevcu na podršci i saradnji, ističući da su dali značajan doprinos stabilizaciji kluba i ostvarivanju rezultata u protekloj sezoni.
Pročitaj još:
Nema komentara
Ostavite komentar
Odgovarate korisniku: