Izložba fotografija “Posebne jedinice policije iz Šumadije, Podunavlja, Braničeva i Istočne Srbije – Timočke Krajine u zaštiti otadžbine"
Udruženje veterana PJP, danas je u požarevačkom Centru za kulturu, priredilo izložbu fotografija “Posebne jedinice policije iz Šumadije, Podunavlja, Braničeva i Istočne Srbije – Timočke Krajine u zaštiti otadžbine".
Izložba fotografija je rezultat ideje, odluke i napora Udruženja veterana Posebnih jedinica policije, da na njenim panoima prikaže i od zaborava otrgne brojna svedočenja i istorijske činjenice o razlozima i uslovima nastanka tih policijskih jedinica, o njihovom rastu, razvoju i angažovanju u izvršavanju složenih i delikatnih bezbednosnih zadataka u teškim i turbulentnim vremenima, kao i o rezultatima i žrtvama tog angažovanja, posebno u suzbijanju terorizma albanskih ekstremista na Kosovu i Metohiji i u odbrani Republike Srbije od NATO agresije, s kraja prošlog veka i milenijuma.
Autori i priređivači tekstova i veterani 36., 86. odreda PJP, prikupili su i u ovoj izložbi sistematizovali brojne relevantne činjenice i svedočenja o Posebnim jedinicama policije iz Šumadije, Podunavlja, Braničeva, Pomoravlja, Istočne Srbije - Timočke Krajine i njihovim pripradnicima i o njihovom organizovanju, obučavanju, opremanju, upotrebi u izvršavanju posebnih bezbednosnih zadataka i o njihovom stradanjuu istorijski prelomnim vremenima.
Ova izložba, pored ostalog ima za cilj da bude trajno svedočanstvo o specifičnoj vrsti policijskih snaga iz Šumadije, Podunavlja, Braničeva, Pomoravlja, Istočne Srbije - Timočke Krajine i njihovih pripadnika koji su, iskreno vođeni idejama patriotizma i slobode, činili sve da njihovo postupanje uvek i prema svakome bude i zakonito i etično i da štiteći svoj narod i sebe od drugih, istovremeno štite i druge od sebe.
Izložba biće dostupna građanima Požarevca, do 18. februara.
Otvaranju izložbe prethodila je akademija, na kojoj je Udruženje, dodelilo priznanja porodicama poginulih pripadnika.
Slične vesti
Nema komentara
Ostavite komentar
Odgovarate korisniku: