'

Obeležen Nacionalni dan bez duvanskog dima u Požarevcu

LOKALNE VESTI
Autor: Hit2
Izvor: Hit radio
Pet, 31.01.2025
0

Crveni krst Požarevac je u saradnji sa Zavodom za javno zdravlje Požarevac, Polivalentnom patronažnom službom Doma zdravlja Požarevac, Apotekom Požarevac i Medicinskom školom, obeležio je Nacionalni dan bez duvanskog dima pod sloganom „Ostavi pušenje“. Ovaj događaj je imao za cilj da skrene pažnju na opasnosti koje deca i mladi trpe od izlaganja duvanskom dimu u svom okruženju.




Tokom manifestacije, Patronažna služba Doma zdravlja pružila je preventivne preglede, uključujući merenje krvnog pritiska i nivoa šećera u krvi.




Volonteri Crvenog krsta delili su edukativne materijale, a svako ko je odlučio da slomi cigaretu dobio je jabuku, simbol zdravog načina života i borbe protiv pušenja u zatvorenim prostorima.

 

Vaši komentari
Ostavite komentar